Altın Ne Kadar Oldu?

Altin-Fiyatlari-Yeni-Haftada-Yukselise-DevamGeçtiğimiz hafta dalgalı bir seyir izleyen altın fiyatları, 1250-1270 dolar arasında inişli çıkışlı bir şekilde yoluna devam etmişti. Bu haftanın başında altının onsu 1270 doların üstüne çıktı. Bu çıkışın öncelikli sebebi geçen Cuma günü açıklanan Amerika İstihdam Raporu olduğu konusunda uzmanlar hemfikir. Şu anki senaryo ise bu gidişatın daha da iyiye gideceği ve olası 1275 sınırı aşıldığında gündeme gelecek olan bandın sınırlarının 1280-1295 olacağı yönünde. Böyle bir senaryo her ne kadar uzmanların gündeminde olsa da altının baskı altında olduğu şu dönemde ani sıçramalar beklemek anlamsız. Bunun nedenleri olarak artan dolar kuru, yükselen serbest piyasa borsaları sayılabilir. Yalnız unutulmaması gereken bir konu da hala Batı ülkelerinden gelen altın talepleri. Altın talepleri azalmadan devam ediyor. Bu durum beraberinde bir tarafta altın talepleri diğer yanda dolar endeksi gibi düşünülebilecek bir savaşın kazanan tarafının belirleneceği bir zaman dilimine girdiğimiz gerçeğini de beraberinde getiriyor.

Altın güne hızlı başladı ve geçen haftaya göre 6 dolarlık bir artış gerçekleştirdi. Şu anda altının onsu 1273 dolar seviyesinde iken, çeyrek altın 149 TL, gram altın 91 TL ve cumhuriyet altını da 620 TL civarından alıcı buluyor.

Bu yazı Haberler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>